Нишикори спря Хачанов във Виена

16:57

Кей Нишикори постигна убедителен успех над Карен Хачанов на тенис турнира във Виена. Японецът спечели след 6-2, 6-2 за малко над час игра. Това бе и първа загуба за руския тенисист в последните шест мача, след като той триумфира през изминалата седмица на домашния турнир в Москва. Нишикори от своя страна изравни общата статистика от двубоите помежду им, като двамата са си разменили по два успеха.

Още от началото първата ракета на Япония показа, че е пределно мотивиран да триумфира в срещата и записа ранен пробив, след който лесно затвори откриващия сет след 6-2. Във втората част картината бе идентична, като умората в краката на Хачанов бе видима и Нишикори се възползва от това, за да спечели и втория сет с 6-2 гейма.

Следващият противник на японеца в четвъртфиналната фаза ще бъде победителят от двубоя между поставения под номер 1 в основната схема Доминик Тийм и Сам Куери, които играят по-късно през деня.