Казахстан начело с Мъри отново не убеди

20:40

Несгодите на Станимир Стоилов начело на националния отбор на Казахстан продължават, след като тимът направи равенство 1:1 при домакинството си на Латвия с мач от Лигата на нациите.

Казахстан е в група с Грузия, Латвия и Андора, като отборът бе загубил шанс за първото място още преди днешния двубой, но Стоилов отново не успя да зарадва феновете в Астана. Гафужан Суюмбаев даде преднина на домакините в 37-та минута, но Денис Ракелс възстанови равенство четири минути след почивката, а до края на срещата играчите на Казахстан така и не успяха да стигнат до успеха. По този начин възпитаниците на Мъри остават само с една победа от пет мача в актива си - над аутсайдера Андора у дома. Казахстан все пак запазва второто място в групата с шест точки, три повече от третия Латвия, докато Грузия има пълен актив от 12 точки и вече си осигури промоция за Лига С.