Лудогорец завърши годината с победа срещу Дунав (видео)

16:24

Шампионът Лудогорец завърши 2018 г. с победа, след като в първи мач от неделната програма на Първа лига надигра домакина Дунав Русе с 2:0. Попаденията за разградчани реализираха двамата нападатели на тима Якуб Шверчок (16-та минута) и Клаудиу Кешерю (81-та). За румънеца това е 16-то попадение от началото на сезона в първенството, с което той временно изпреварва Станислав Костов от Левски (15) в голмайсторската листа.

Домакините от Дунав отправиха едва един точен удар по време на цялата среща и удължават серията си без победа на шест мача. "Драконите" имаха претенции за дузпа в началото на второто полувреме, когато Козмин Моци спря непозволено Ахмед Ахмедов в наказателното поле, но реферът Никола Попов прецени, че няма достатъчно основание за 11-метров наказателен удар.

Така Лудогорец събира 51 точки и ще се надява ЦСКА да се препъна в домакинството си на Ботев Пловдив. "Червените" имат 42 точки - една повече от третия Левски. Дунав пък се намира на 12-то място с актив от едва 15 точки.