Голов трилър на "Сейнт Мери"! "Светците" подчиниха Арсенал (видео)

17:33

Саутхамптън постигна едва втората си победа от началото на сезона в Премиър лийг, след като надделя с 3:2 над Арсенал в истински трилър на "Сейнт Мери". Дани Ингс (20', 44') на два пъти даваше аванс на "светците", но лондончани изравняваха чрез Хенрих Мхитарян (28', 53'). Чарли Остин (85') донесе трите точки на домакините и сложи край на серията на "артилеристите" от 22 мача поред без поражение във всички турнири.

Още в шестата минута Гендузи изведе добре Обамеянг. Габонецът стреля от малък ъгъл, но Макарти изби.
След този епизод Саутхамптън стабилизира представянето и стоеше напълно равностойно, като "светците" стъпваха здраво е единоборствата. В 20-ата минута домакините нанесоха първия удар в този двубой. Мат Таргет, който бе на ръба на засадата, получи отляво, тръгна напред и центрира перфектно към близката греда. Лоран Косиелни остана под топката, а Дани Ингс засече с глава - 1:0.

Арсенал обаче отговори много бързо на предизвикателството. В 28-ата минута Иуоби тръгна по левия фланг и продължи към Монреал, който центрира почти от аутлинията. Ханрих Мхитарян засече с глава около точката за изпълнение на дузпа, пласирайки удара си в долния ляв ъгъл - 1:1. Това бе първи гол с глава за арменеца в Премиър лийг.

Само две минути след това гостите бяха близо до пълен обрат, след като Торейра центрира към Обамеянг, който засече от няколко метра, но в последния момент Беднарек се хвърли на шпагат и изби.
Минута преди края Ингс за втори път наказа "артилеристите". Този път центрирането дойде отдясно, Косиелни отново остана под топката, а нападателят пак бе безапелационен при удара си с глава - 2:1.
За началото на второто полувреме в игра за гостите се появи Лаказет, заменил Белерин, който като че ли получи контузия.

Още в първата минута на втората част гостите създадоха чисто положение. Мхитарян изведе много добре Обамеянг зад гърба на Йошида. Макарти обаче излезе напред и спаси.
В 53-тата минута Арсенал стигна по доста щастлив начин до изравнително попадение. Ромелу сгреши пред наказателното поле, позволявайки на Лаказет да му отнеме. Французинът намери Мхитарян на границата на наказателното поле. Халфът стреля, а топката рикошира в крака на Вестергаард и излъга Макарти за 2:2.

1/4 час преди края гол на Лонг бе отменен правилно заради засада. Десетина минути след това обаче Саутхамптън стигна до победата. "Светците" организираха добра контраатака, Лонг се вряза по десния фланг, след което центрира към далечната греда. Лено увисна и за Остин просто оставаше да подложи глава - 3:2.
Арсенал остава на пето място с актив от 34 точки. Саутхамптън изскочи над зоната на изпадащите с 12 пункта.