Меси с нов рецитал при разгром на Барса (видео)

10:39

С хеттрик на Лионел Меси Барселона разгроми Леванте с 5:0 като гост в последния неделен двубой от 16-и кръг на Примера дивисион. Резултатът в мача на стадион "Сиудад де Валенсия" бе открит в 35-ата минута от Луис Суарес след асистенция на Меси.

Осем минути по-късно аржентинецът откри головата си сметка, а две минути след почивката се разписа за 3:0. Меси оформи своя хеттрик след точно час игра, а Жерард Пике фиксира крайното 5:0 две минути преди края на редовното време, като асистенцията за този гол отново бе дело на аржентинския гений. Барселона заема първо място в Ла Лига с 34 точки, а Леванте остава на осма позиция с 22.

Лео Меси вече има 50 гола през 2018 г. и е първият играч в света, който достига тази граница. Аржентинското острие е лидер в голмайсторската класация за този сезон с 14 точни удара и 10 асистенции.