Юта надигра отново Голдън Стейт, Хюстън постави рекорд по тройки

09:52

Отборът на Юта Джаз постигна втори успех над Голдън Стейт Уориърс в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. ,,Джазмените“ се наложиха с 108:103 у дома над шампионите, за да им нанесат 11-та загуба през настоящата кампания. Двубоят започна по-добре за домакините, които се справиха отлично в защита и ограничаха ,,воините“ до 21 точки в първата четвърт.

Във втората възпитаниците на Стив Кър играха по-добре, като на голямата почивка изоставаха с точка – 56:55. В третата и четвъртата картината бе идентична, като Джаз в крайна сметка удържа финалния щурм на гостите и постигна важния успех.

Над всички за победителите бе френският център Руди Гобер, който записа дабъл-дабъл - 17 точки и 15 борби. Джо Ингълс добави 20, а Джей Краудър се отчете също с дабъл-дабъл от пейката – 18 точки и 11 борби. За Уориърс Стеф Къри вкара 32, а Кевин Дюрант 30, но техните усилия не доведоха шампионите до крайната победа. В следващите си двубои в лигата Юта гостуват на Портланд Трейл Блейзърс, докато Голдън Стейт са домакини на Далас Маверикс.

В друга среща от вечерта Хюстън Рокетс поставиха нов рекорд по отбелязани тройки, след като реализира 26 при успеха с 136:118 над Вашингтон Уизардс. Майкъл-Картър Уилямс вкара 26-та успешна стрелба зад арката при оставащи 31.1 секунди до края на двубоя. Преди това Гари Кларк изравни предишното най-добро постижение, дело на Кливланд Кавалиърс, които отбелязаха 25 тройки срещу Атланта Хоукс през март 2017 година.

Иначе двубоят в ,,Тойота Сентър“ започна с две резултатни четвърти, в които стрелбата отдалеч бе ключова и доведе до 70 точки за Рокетс на почивката. Те имаха комфортен аванс от 12, който увеличиха до края на сблъсъка, а най-голямата разлика между домакини и гости достигна 26 пункта.

Над всички за победителите бе Джеймс Хардън, който продължи с изключителното си представяне в последните срещи на отбора, реализирайки 35 точки и 9 асистенции. Клинт Капела и ПиДжей Тъкър добавиха дабъл-дабъли за успеха – съответно 20 точки и 12 борби за Капела и 11 точки и 11 борби за Тъкър. За гостите от столицата Брадли Бийл вкара 28, а Джон Уол се отчете с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 асистенции, но Уизардс загубиха в крайна сметка срещата. Така Рокетс записаха пета поредна победа в лигата. В следващите си срещи Хюстън гостуват на Маями Хийт, докато Вашингтон са домакини на Финикс Сънс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Шарлът Хорнетс – Кливланд Кавалиърс 110:99 (Уокър – 30 точки и 6 асистенции за Хорнетс)
Орландо Меджик – Сан Антонио Спърс 90:129 (Спърс стрелят 64.9% от игра)
Филаделфия 76-ърс – Ню Йорк Никс 131:109 (Симънс – 13 точки, 11 борби и 10 асистенции за 76-ърс)
Бостън Селтикс – Финикс Сънс 103:111 (Ейтън – 23 точки и 18 борби за Сънс)
Торонто Раптърс – Индиана Пейсърс 99:96 (Раптърс наваксват изоставане от 17 точки)
Чикаго Булс – Бруклин Нетс 93:96 (Седми пореден успех за Нетс, най-дългата им победна серия от 2013 година насам)
Милуоки Бъкс – Ню Орлиънс Пеликанс 123:115 (Адетекумбо – 25 точки, 8 борби и 8 асистенции)
Минесота Тимбъруулвс – Детройт Пистънс 123:129 след продължения (Бълок – 33 точки за Пистънс)
Портланд Трейл Блейзърс – Мемфис Гризлис 99:92 (Лилард – 15 от 24 точки в третата четвърт)
Сакраменто Кингс – Оклахома Сити Тъндър 113:132 (Джордж – 43 точки и 12 асистенции)