Юнайтед наказа Тотнъм в дербито (видео)

20:26

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 1:0 като гост в дербито от 22-ия кръг на английската Висша лига. Маркъс Рашфорд се разписа в 44-ата минута, като по този начин се превърна в герой за своя тим.

Димитър Бербатов посрещна двата тима в тунела преди началото на двубоя.

Домакините можеха да поведат в 9-ата минута, когато Сон изведе Хари Уинкс на добра позиция, но халфът не уцели вратата.
Две минути по-късно Лингард беше близо до попадението, но шутира в аут. След още една и Рашфорд излезе на положения, но стреля слабо.

Марсиал също притесни отбраната в бяло с пробив по лявото крило, но Лорис спаси. На отсрещната врата шансове се откриха пред Кристиан Ериксен и Кейн, но те не бяха чисти.

В 31-вата Кейн насочи топката в мрежата, но попадението правилно не беше зачетено заради засада при пас към нападателя.
Малко преди почивката халфът на Тотнъм Муса Сисоко напусна с контузия и беше заменен от Ерик Ламела.
Чисти положения обаче нямаше и всички вече се подготвяха за почивката. Минута преди изтичането на редовните 45 минути обаче Пол Погба даде отличен пас към Рашфорд, който напредна и с десния крака наказа Лорис - 1:0 за Юнайтед.

Статистиката в края на първата част показа, че домакините нито веднъж не са уцелили очертанията на вратата.
"Шпорите" подновиха играта с чиста възможност пред Кейн. Английският национал излезе на сходна ситуация като тази на Рашфорд при гола, но Де Хеа спаси шута му. Това се случи в 49-ата минута, а 60 секунди по-късно Деле Али засече опасно с глава, но и този път испанецът беше на мястото си.

Юнайтед отговори с центриране на Йънг и удар с глава на Погба, но Лорис спаси.

Френският халф на Манчестър Юнайтед продължи да доминира в единоборствата и в 56-ата за малко да удвои, но в последния момент Лорис протегна ръка.

Атаките се редяха една след друга и в 62-ата стражът на Тотнъм отново трябваше да се разтяга, за да спаси мрежата си след поредния изстрел на Погба.

В 66-ата Деле Али се измъкна от защитниците в червени фланелки и излезе сам срещу Де Хеа, но и този път вратарят не трепна и блокира удара.

Четири минути по-късно дойде ред и на Тоби Алдервейрелд да се пробва срещу Де Хеа, но и той нямаше късмет и загуби спора.

Испанският национал вече беше станал главно действащо лице на "Уембли" и в 74-ата минута отново впечатли - този път с намеса след нов шут на Али.

За последните десетина минути Почетино вкара още един централен нападател в лицето на Фернандо Йоренте.
Де Хеа продължи с геройствата и в 86-ата пак разочарова Кейн. Последва отразяване на шут и на Йоренте.

Реферът даде 4 минути продължение. Лондончани не успяха да стигнат до изравнителен гол и така силната серия на Юнайтед продължава.

Съставите:

ТОТНЪМ: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Дейвис, Уинкс, Сисоко, Ериксен, Деле, Сон, Кейн

МАНЧЕСТЪР ЮН: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Джоунс, Шоу, Матич, Ерера, Погба, Лингард, Марсиал, Рашфорд