Чилич елиминира Вердаско след петсетов обрат

16:24

Финалистът от миналогодишното издание на "Аустрелиън Оупън" Марин Чилич продължава към четвъртия кръг на надпреварата, след като елиминира Фернандо Вердаско в пет сета: 4-6. 3-6, 6-1, 7-6(8), 6-3. Двубоят продължи 4 часа и 20 минути и бе съпътстван от много обрати, но в крайна сметка по-свеж се оказа хърватинът, за да достигне до крайната победа.

Бъдещият участник на Sofia Open 2019 Вердаско започна много по-добре мача и спечели малко изненадващо първите два сета. В третата част поставеният под номер 6 Чилич се върна в мача, а в четвъртия сет отрази два мачбола в тайбрека, за да го спечели все пак с 10-8. В решителната част хърватинът постигна ранен пробив във втория гейм, който удържа и приключи мача с 6-3.

В следващия етап той ще играе срещу друг испанец - Роберто Баутиста Агут, който победи в три сета 10-ия Карен Хачанов. Победителят от техния сблъсък ще е вероятният съперник на Роджър Федерер на четвъртфиналите.