Арсенал удари Челси в голямото дерби на Лондон и завърза битката за топ 4 (видео)

22:04

Арсенал се завърна на пето място във временното класиране на английската Висша лига, след като победи с 2:0 Челси като домакин.

"Артилеристите" са с 44 точки и са равни с шестия Манчестър Юнайтед, който по-рано днес надви Брайтън с 2:1.

Александър Лаказет вкара първия гол в мача в 14-та минута, когато пое топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл покрай Кепа Арисабалага за 1:0 в полза на Арсенал, който стигна бързо и до второ попадение. Лоран Кошчелни получи топката на няколко метра от голлинията и опита да играе с глава, но я удари с рамо, което все пак бе достатъчно. Тя се отправи към левия ъгъл на вратата на сините и се оплете в мрежата за 2:0.

Челси натисна през втората част, но няколко пропуска и липсата на късмет оставиха гостите без гол и съответно с без точки в 23-ия кръг. Те са четвърти и водят с три пункта пред Арсенал и Юнайтед.