"Преди на Рашфорд му липсваше увереност"

16:53

Временният мениджър на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер не спести похвалите си по адрес на нападателя Маркъс Рашфорд, който отбеляза победния гол за "червените дяволи" срещу Брайтън (2:1) вчера. Специалистът отбеляза напредъка на 21-годишния футболист и го определи като  играч от най-високо ниво.

"Той демонстрира първокласна игра. Всичко идва от упорита работа - той работи като никой друг, постоянно тича и тласка топката напред.

Сега Маркъс се чувства много по-спокоен в близост до вратата на съперника. Той е много уверен в себе си и постоянно изпробва удари в тренировките. Има техника и правилно отношение.

Преди му липсваше увереност, но сега е уверен в себе си. Мисля, че показахме страхотна игра, вкарахме отлични голове. Добре превключихме направлението на играта преди първия гол, а вторият гол бе доказателство за умението на Маркъс.

Мисля, че трябваше да започнем второто полувреме по-добре. И през последните 15 минути имахме някои трудности", каза Солскяер.