Челси си го изкара на Хъдърсфилд (видео)

19:08

Челси постигна убедителна победа у дома над последния Хъдърсфилд с 5:0 в двубой от 25-ия кръг на английската Висша лига. Дебютни две попадения в лигата отбеляза новото попълнение Гонсало Игуаин, а толкова реализира и голямата звезда Еден Азар. Последното пето попадение вкара Давид Луис четири минути преди края. Така "сините" отговориха по най-добрия начин на критиците след поражението с 0:4 от Борнемут преди няколко дни.

Успехът изкачва Челси временно на четвъртата позиция в класирането с актив от 50 точки, с три пункта повече от Арсенал и с пет от Манчестър Юнайтед, които обаче са с мач по-малко. Следващата среща на "сините" е гостуване на "Етихад" на Манчестър Сити другата неделя, а след това идва гостуване на Малмьо в първи мач от елиминационната фаза на Лига Европа.