Парма изтръгна равен срещу Юве в звезден мач в Торино (видео)

11:11

Отборите на Ювентус и Парма направиха равенство 3:3 в мач от 22-ия кръг на Серия А, игран на „Алианц Стейдиъм“ в Торино.

Шампионите имаха 19 победи и само две равенства от началото на сезона, като изглеждаха уверено запътени към нов успех, но бяха попарени от късен гол на Жервиньо. Кристиано Роналдо даде преднина на „бианконерите“ в 36-та минута, а централният защитник на тима Даниеле Ругани удвои в 62-та. Две минути по-късно гостите върнаха един гол чрез Антонио Бариля, но веднага след това Роналдо възстанови преднината от две попадения на Юве. В края на двубоя настъпиха минутите на Жервиньо като бившият играч на Арсенал първо намали изоставането на Парма в 74-та минута, в самия край оформи крайното 3:3. По този начин преднината на Ювентус на върха в класирането бе съкратена на девет точки, тъй като преди това Наполи разби Сампдория с 3:0 у дома. Парма заема 11-та позиция в подреждането с 29 точки.