Десподов влезе като резерва при обрат на Каляри

20:55

Каляри победи Парма с 2:1 като домакин в среща от 24-ия кръг на Серия “А”. Попадението за тима от Емилия-Романя отбеляза Юрай Куцка с глава в 40-ата минута след много добра асистенция на Масимо Гоби. Каляри изравни с гол на Леонардо Паволети в 66-ата минута, а в 86-ата отново Паволети бе точен, за да направи пълен обрат за тима си.

Българският национал Кирил Десподов започна срещата от пейката. Преди седмица бившият футболист на ЦСКА-София дебютира в Серия “А” за Каляри при загубата от Милан с 0:3 на “Сан Сиро”.

В 56-ата минута крилото все пак влезе в игра. Българинът замени Алесандро Дейола и още с първите си докосвания ентусиазира публиката на Каляри.

Десет минути след влизането на Десподов Каляри достигна до изравнително попадение. Голът падна в 66-ата минута, а негов реализатор бе Леонардо Паволети. Нападателят засече продължена топка с глава от негов съотборник от няколко метра до голлинията не сбърка. В 86-ата минута отново Паволети бе точен, за да направи пълен обрат за тима на Каляри

Нападателят изскочи от втора позиция и засече с глава добро центриране на звездата Николо Барела. В последната минута на редовното време Жоао Педро остави отбора си с човек по-малко. Нападателят получи жълт картон за грубо нарушение, а след това потърси сметка на главния съдия, който не се поколеба да му покаже втори жълти и респективно червен картон.

КАЛЯРИ - ПАРМА 2:1

0:1 Юрай Куцка (40)
1:1 Леонардо Паволети (66)
2:1 Леонардо Паволети (86)

Стартови състави:

КАЛЯРИ: Алесио Краньо, Лука Чепители, Фабио Пизакане, Лука Пелегрини, Симоне Падоин, Лука Чигарини, Артур Йоница, Николо Барела, Жоао Педро, Алесандро Дейола, Леонардо Паволети

ПАРМА: Луиджи Сепе, Бруно Алвеш, Симоне Якопони, Алесандро Бастони, Юрай Куцка, Антонио Бариля, Лео Стулац, Масимо Гоби, Жервиньо, Джонатан Биабиани, Роберто Инглезе