Болоня изненада Милан на старта в Италия

18:14
Отборът на Милан загуби първата си среща от Серия "А" за този сезон, след като бе победен от Болоня на стадион "Джузепе Меаца" с 1:2. Пред погледа на собственикът на клуба Силвио Берлускони, Милан показа по-добра игра, но не успя да реализира положенията си.

През това лято "росонерите" привлякоха 12 нови играчи, като дебют в днешния мач направиха суперзвездите Роналдиньо и Андрий Шевченко.

Учудващо, още 18-а минута Марко Ди Вайо изведе гостите напред в резултата. Малко преди края на полувремето, Амброзини изравни за отбора на Карло Анчелоти.

Сензацията дойде в 79-а минута, когато Валиани реализира второто попадение за Болоня, с което оформи и крайното 1:2.