Голубович съсипа Литекс в битката с Астън Вила

19:07
Отборът на Литекс има за какво да съжалява след загубата тази вечер от своя далеч по-именит английски съперник Астън Вила. "Оранжевите" няма от какво да се срамуват въпреки допуснатия обрат, след като бяха равностоен опонент през по-голямата част от мача. Две груби грешки на Голубович доведоха до два гола за Вила, което прекърши окончателно нашият европредставител.

В едно отлично първо полувреме Литекс успя да поведе рано, рано след хубав фаул изпълнен от Ивелин Попов, за да се стигне до последната минута, когато бе и първата грешка на Голубович довела до 1:1.

Второто полувреме двата червени картона и отсъдената заслужено дузпа довършиха нашите и на практика се простихме с надеждите Литекс да надделее над английския си опонент.

Стартови състави на двата тима:

Литекс:

Голубович, Камбон, Венков, Том, Сандриньо, Манолев, Нифлор, Николов, Дуду, Попов, Берберович.

Астън Вила:
Фридъл, Йънг, Лаурсен, Бари, Милнър, Агбонлахор, Петров, Рио-Кокър, Шори, Куеяр, Гарднър.

1\' Главният рефер от Гърция Христофорос Зографос даде начало на срещата.

3\' на срещата корнер за Литекс, след който капитанът Попов изпраща топката в аут.

4\' Атака за гостите, които чрез новопривлечения от Милър достигат до наказателното поле на Литекс, но защитата на ловчанлии съумява да се справи с опасността.

6\' Опасно центриране в наказателното поле пред Голубович, но Венков се намесва решително и изчиства в предни позиции, където Дуду овладява, но топката му е отнета.

9\' Фаул за "оранжевите" в опасна близост до Брад Фридел, след като Рио Кокър извърши нарушение в гръб срещу играч на Литекс.

10\' ГОООООООООООЛ!!! Литекс повежда с 1:0, след като Ивелин Попов изпълни отлично пряк свободния удар и завари неподготвен стража на Вила.

14\' Том овладя една топка в центъра на терена и напредна, но бе затворен от двама английски защитници. Последва нова атака, но Нифлор не успя да намери хубаво топката и опасността бе ликвидирана. Ловчанлии изпуснаха добър шанс да увеличат своята преднина.

15\' Първи ъглов удар за тима на Мартин О\'Нийл, но от неговото изпълнение се стигна до атака за Литекс. Центрирането на Венков не намери негово съотборник и Вила на свой ред започнаха постепенна атака.

18\' Суматоха в наказателното поле на Литекс, но в крайна сметка топката е изчистена.

19\' Две последователни опасности пред Голубович, но първо ударът на играч на гостите бе блокиран, а след това и стражът на Литекс се намеси адекватно.

21\' Ново центриране към вратата на ловчанлии от страна на Агбонлахор и отново нищо опасно. Прави впечатление опита за преса, който започнаха да налагат бирмингамци.

23\' Гол на Гарднър е отменен, след като бе отсъдена засада. Резултатът остава непроменен.

28\' Продължителна атака за Литекс и последвало центриране, но до по-опасно положение не се стига. Все пак "оранжевите" отново започнаха да поглеждат по-често към противниковата врата.

30\' Далечен удар на Станислав Манолев, но топката излиза в аут.

32\' Бърза атака за нашите, но фалцовият удар на Дуду попада право в ръцете на Фридел.

34\' Ъглов удар за Литекс. Дуду центрира, но гостите се справят и на свой ред организират контраатака. Камбон се справя с Агбонлахор и предотвратява опасността.

37\' Венков опита пас към Том, но топката бе малко по-силна и излезе в аут.

38\' Том се опита да влезе сам в наказателното поле на  английския отбор, но топката му бе отнета.

40\' Центриране на Том и грешка на Куеяр, но нямаше кой от нашите да се възползва.

40\' Фаул за Литекс, а топката е на удобна позиция за директен обстрел. Том и аут. Пропускаме отличен шанс за нов гол.

42\' Пробив по фланга на Абонлахор, но след центрирането му защитник в оранжево изчиства с глава.

44\' Уникален пропуск на Нифлор. След като Ивелин Попов го изведе очи в очи с Брад фридел, нападателят на Литекс го финтира, но пропусна.

45\' Буквално в ответната атака вместо да водим с 2:0 позволихме на гостите да изравнят с крайно нелеп гол на Рио-Кокър - 1:1.

Край на първото полувреме. Отборът на Литекс надигра своя съперник, но вместо да си осигури една комфортна преднина от два, дори три гола позволи в последната секунда да им бъде отбелязан гол.

46\' Начало на второто полувреме.

47\' Шори извършва нарушение срещу Манолев в центъра на терена. От последвалото центриране се стига до опасно положение за Литекс, но Нифлор симулира при падането за дузпа. Арбитърът му спести жълт картон.

48\' Ново центриране пред Фридел и пореден корнер за българският представител.

51\' Гарет Бари греши в центъра, но Лаурсен се е пласирал добре и поправя грешката му, след като пресича паса към Нифлор.

54\' Първи жълт картон в мача на сметката на Средик Камбон.

55\' Удар на Рио-Кокър, но топката отива право в Голубович и за него не представлява трудност да я улови.

56\' Нарушение срещу Венков близо до мястото за изпълнение на ъглов удар. Том изпълнява, но Карлос Куеяр чисти силно напред с глава. Все пак топката е във владение на Литекс.

58\' Камбон извършва ново нарушение, което води до втори жълт картон и "оранжевите" остават с десет човека.

63\' Чудесен удар на Венков и Фридел с вещина спасява, а дебнещият в близост Нифлор не успя да се ориентира бързо, за да довкара топката в опразнената врата.

66\' Грешка в защитата от страна на Мишо Венков, но ударът на Милнър срещна тялото на футболист на домакините.

68\' Атака за нашите през центъра на защитата, а ударът на Том минава над горната греда и излиза в аут.

70\' Втори червен картон за нашите, след като Михаил Венков, за да спаси отбора си от втори гол изби от голлинията с ръка. Дузпа за Астън Вила, а зад топката е Гарет Бари и 1:2

74\' Втора смяна в отбора на гостите Рио-Кокър е заменен от  Ротлич.

74\' Дебют с оранжевата фланелка за Джеръми Еседо, който заменя Нифлор.

80\' Жълт картон за Стилиян Петров

82\' Пропуск за Вила в лицето на влезлия Марлон Херрууд.

84\' Фаул за Литекс, но при центрирането и последвалия удар на Сандриньо топката минава високо над вратата.

86\' Нов пропуск за Вила, след като Агбонлахор навлезе в наказателното поле на Литекс и центрира към своя колега в нападение Херрууд, но последният не успя да се ориентира и по този начин не позволи на своя отбор да предреши изхода от двубоя.

91\' Стилиян Петров открадна една топка и след двойно подаване със свой съотборник отбеляза трети гол за Вила - 1:3