Рони и Ди Вайо изнесоха рецитал на Сампдория и Лацио

15:55
Отборът на Милан взе глътка въздух, след като победи с класическото 3:0 Сампдория. Броени часове, след като стана ясно, че Роналдиньо няма да попадне в листата с номинирани за най-добър играч на годината в Европа, бразилската звезда на "росонерите" отбеляза два гола и бе определен за играч на мача. Третото попадение падна в последните секунди на двубоя, а в негов автор се превърна Филипо Индзаги.

Отборът на Болоня постигна едва втората си победа в шампионата, след като надделя над доскорошния лидер във временното класиране Лацио с 3:1. С два гола на бившия италиански национал Марко Ди Вайо и един на С. Волпи домакините си осигуриха успеха още до 26-та минута, а попадението на Томазо Роки в 59 минута дойде, за да оформи крайният резултат.