Сиена и Катания не излъчиха победител

22:36
Отборът на Катания пропусна шанса да излезе на първо място във временното класиране на италианската Серия "А", след равенството 1:1 с тима на Сиена.

В действителност сицилианците трябва да са доволни, че избегнаха поражението и взеха точка в мач, доминиран изцяло от домакините. Сиена заслужено поведе в 75-а минута, когато Емануеле Калайо се промуши като дух между двама защитници и поведе у дома след дълъг крос на Кристиано Дел Гросо.

Само пет минути по-късно обаче Сиена бе попарена от контраатака, когато Микеле Паолучи направи пробив от централната линия преди да бъде повален от Джанлука Курчи, след като бе заобиколил вратаря. Джузепе Маскара не допусна грешка от точката за дузпа, подвеждайки Курчи.

След тази среща Катания е на второ място с 15 точки, на точка зад лидера Интер, който утре приема като домакин тима на Дженоа.