Челси върна Хъл Сити към реалността

23:55
Отборът на Челси победи с класическото 3:0 домакините от Хъл Сити и ги върна към реалността наречена Висша лига на Англия. "Тигрите", които до този момент напълно заслужено бяха считани за приятната изненада в първенството, трябваше да признаят превъзходството на лондончани и да напуснат с наведени глави " Кингстън Комуникейшън Стейдиъм".

Двубоят започна отлично за "сините", които още в третата минута поведоха чрез Франк Лампрд. Попадението разстрои допълнително домакините и до края на първата част те не успяха да сътворят нищо опасно пред Петър Чех.

Второто полувреме идентично на първото доведе до покачване на резултата, като този път заслугата бе на френския национал Никола Анелка. Двата гола аванс на практика предрешиха мача, като до неговия край и Флоран Малуда записа името си сред голмайсторите.

С тази си победа възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари се утвърдиха на втората позиция, докато Хъл се смъкнаха до петото място изпреварени от Арсенал и Астън Вила.