Юве и Дел Пиеро развенчаха Рома

07:56
Отборът на Ювентус надигра по категоричен начин гостуващия Рома и му нанесе пета поредна загуба във всички мачове. В състава на торинци се завърна Алекс дел Пиеро, чието присъствие се отрази положително върху играта на целия отбор. Капитанът на "бианконерите" изнесе поредния си силен мач, а голът му в 38-та минута от фаул бе истинско бижу.

Десет минути по-късно Маркиони се възползва от хубаво подаване на своя капитан и след като елиминира един защитник простреля Дони оформяйки крайното 2:0. Вратарят на Рома бе единствения играч на "вълците", който не може да бъде винен за тяхното трагично представяне, като спаси още куп голове, за да не бъде резултатът наистина катастрофален.

Съставите на двата отбора:
Ювентус: Манингер, Киелини, Григера (Мелберг 77), Молинаро, Легроталие, Недвед (Де Челие 80), Сисоко, Тиаго, Маркиони, Дел Пиеро, Амаури (Якуинта 73)

Рома: Дони, Панучи (Сисиньо 59), Жуан, Мексес, Рийзе, Пизаро (Окака 71), Тадеи (Менес 46), Де Роси, Баптища, Перота, Вучинич