Домакински кръг в Италия

18:31
В поредния кръг от италианската серия "А" отборите домакини се оказаха доста негостоприемни към своите противници. Шест победи, две равенства и само една загуба регистрираха те.

В най-резултатния мач за деня отборът на Каляри разгроми Болоня с 5:1, като с по два гола се отличиха Акуафреска и Джеда. Петото попадение бе дело на Конти. За гостите, които откриха резултата се отличи Марко Ди Вайо.

Отборът на Удинезе се върна на втора позиция, след като завърши 2:2 у дома срещу Дженоа. Двубоят премина през редица обрати, като домакините от дузпа излязоха напред още в 4-та минута, а гостите стигнаха до обрат с попадения на Милито и Скули. Куалярела в 78-та минута донесе точката за своите оформяйки крайния резултат.