Нюкясъл победи Вила и напусна зоната на изпадащите

01:43
Отборът на Нюкясъл постигна важна победа над Астън Вила с 2:0 и зае 14-та позиция във временното класиране с актив от 12 точки. Българският национал Стилиян Петров не взе участие в двубоя поради контузия.

Двете попадение за "свраките" отбеляза Обафеми Мартинс съответно в 60-та и 82-та минута. Самата среща в по-голямата си цялост премина динамично, а положения за гол не липсваха и пред двете врати.

След първия гол на 24-годишният нигериец, отборът от Бирмингам упражни очакван натиск, но защитата на домакините действаше синхронизирано и с вещина. Така  десетина минути преди края дойде и развръзката в мача, когато при отлична контраатака Гутиерес асистира на Мартинс, който оформи и крайния резултат.

Съставите на двата отбора:
Нюкасъл: Гивън, Бей, Колочини, Тейлър, Енрике, Гутиерес, Бартън, Бът, Дъф, Мартинс, Амеоби