Славия взе три точки от Черноморец

15:48
В последен мач от 12-ия кръг на родната "А" група Славия успя да победи Черноморец с 2:0 на стадиона в Овча Купел.

След края на първата част "белите" водеха с 1:0 след гол на Дениран Ортега отбелязан още във втората минута. Нигерийският футболист и Галин Иванов направиха серия от пропуски пред вратата на Чворович и пропуснаха да увеличат резултата още до почивката. Веднъж и гредата се оказа помощник на стража на гостите, след чудесно изпълнен пряк свободен удар от Иванов.

За гостите Бамба имаше на два пъти възможност да отбележи, но първия път бе отсъдена засада, а две минути по-късно не успя да овладее добре топката и извърши нарушение.

В 38-та минута Ортега почувства болки и с жест подсказа, че иска смяна, която секунди по-късно стана факт и на негово място в игра влезе сенегалецът Диоп.

През второто полувреме Славия стигна до второ попадение благодарение на Галин Иванов в 59-а минута. Съставите завършиха срещата с по десет души, след показани червени картони на Ванчо Траянов в 79-а и Мбайе Диоп в 85-а минути.

Славия - Черноморец - 2:0
1:0 - Дениран Ортега - 2 мин.
2:0 - Галин Иванов - 59 мин.