Черно море разби Спартак в дербито на Варна

15:54
Отборът на Черно море постигна съкрушителна победа над Спартак Варна в дербито на морската ни столица. Срещата от 13-я кръг на "А" футболна група, която се игра на стадион "Тича", завърши при резултат 5:0 за домакините.

Първото полувреме на двубоя приключи без отбелязването на попадение. През втората част обаче футболистите на Черно море реализираха цели пет гола. Два пъти във вратата на Спартак се разписа Фернандес (60\', 75\'), а по веднъж вкараха Манолов в 51-а, Илиев в 73-а и Колев в 80-а минути.

Червен картон от състава на гостите получи Велимир Иванович в 56-а минута на срещата.

След този мач Черно море вече има 20 точки и е на петото място в класирането поне до изиграването на останалите срещи от кръга, докато положението на Спартак става доста сериозно. "Соколите" са с 10 точки и заемат 15-о място.