Байерн Мюнхен с убедителна победа, Хофенхайм отново с три точки

18:32
Отборът на Байерн М разгроми гостуващия Енерги Котбус с категоричното 4:1 на "Алианц Арена". Гостите излязоха напред в резултата в 25-а минута, когато Скела изненада защитата на баварския гранд. Отговорът на домакините бе незабавен и още в 29-а Рибери възстанови равенството. От този момент до края на срещата Байерн бяха пълни господари на терена и се поздравиха с още три гола дело на Демикелис(38\'), Клозе(55\') и Тони(58\').

Приятната изненада в първенството Хофенхайм продължи със силните си игри след като спечели като гост на Кьолн. В герой за новака се превърна голмайсторът Ибишевич, който реализира второто и третото попадение за тима си съответно в 67-а и 88-а минути, преди това Ба бе открил за гостите в 32-а минута. Почетното попадение за домакините отбеляза Петит в 78-а, а МакКена от Кьол и Густаво от гостите напуснаха заради червени картони.

Арминия Билефелд – Байер Леверкузен 2:1
1:0 Вихнярек (53’)
2:0 Халфар (69’)
2:1 Хелмс (78\')

Бохум – Херта 2:3
0:1 Рафаел (25’)
0:2 Качар (32’)
0:3 Сичеро (39’)