Кушев с гол в Русия, 90 минути за Тунчев на Острова

20:55
Мартин Кушев вкара гол при успеха на Амкар Перм над Химки с 3:1 в мач от последния 30-кръг на руското първенство. Българинът откри резултата за тима си в 13-а минута на двубоя. Георги Пеев и Захари Сираков също бяха титуляри за Амкар и останаха на терена до края.

Националът Цветан Генков игра 15 минути за победата на Динамо Москва над Том Томск с 2:0. В 75-а минута Генков замени Дмитрий Комбаров.

В Англия Александър Тунчев записа пълни 90 минути за своя Лестър при победата с 2:1 като гост на Скънторп. Другият български футболист в тима - Радостин Кишишев, отново не попадна в групата за срещата.

Светослав Тодоров игра за Чарлтън в последните 28 минути при домакинската загуба с 2:5 от Шефийлд Юнайтед. Българинът замени Грей, но не успя да се разпише.

В Германската Бундеслига Димитър Рангелов започна като титуляр при загубата на своя Енерги от Байерн Мюнхен и бе заменен в 58-ата мин. Станислав Ангелов остана извън групата за мача.

Валери Домовчийски остана резерва, но отборът му Херта Берлин победи Бохум с 3:2 като гост.