Пловдивското дерби завърши без победител

15:25
Ботев и Локомотив завършиха 2:2 в Пловдивското дерби от 15-я кръг на "А" футболна група.

Първата сериозна опасност дойде в 15-та минута, когато Минев центрира от корнер и Саидходжа нацели горната греда след удар с глава. Ответната атака на "смърфовете" беше спряна със спорна засада. В 24-та минута добро центриране на капитана на Локомотив Илиев намери Писаров, който стреля по земя от малък ъгъл, но топката като по чудо не влезе във вратата на "канарчетата".

Пет минути по-късно Кръстев засече с глава чудесно центриране на Минев отдясно и откри резултата в полза на Ботев. В 32-та минута Тодоров пропусна да изравни на метри пред вратата на домакините.

Само три минути по-късно обаче, Том вкара страхотен гол за Локомотив след изпълнение на пряк свободен удар. Вина за попадението имаше и вратарят Тошев, който не успя да се намеси на време.

Четири минути след началото на второто полувреме Сечков изведе Локо напред при едно разбъркване. След гола футболистите на Ботев създадоха няколко опасности пред вратаря на гостите Ставрев и при едно меле имаха претенции за дузпа, но Антон Генов остана безмълвен.

Саидходжа изравни за "канарчетата" от дузпа в 71-та минута. Наказателният удар беше отсъден за събаряне на Минев, който овладя топката след страхотен удар на Кабу.

В 83-та минута Мечечиев можеше да си отбележи красив автогол, но уцели гредата. Три минути след това Кабу вкара гол с ръка. Попадението беше отменено, а футболистът получи жълт картон. Минута преди края на редовното време Том беше изгонен за грубо влизане.

Кабу можеше да донесе победата на Ботев в даденото от съдията продължение, но Ставрев изби удара му в корнер.