Лион падна от опашкар, Марсилия на 3 точки зад \"лъвовете\"

00:11
С два гола на Иван Класнич Нант спечели с 2:1 срещу лидера във Франция Лион. Пикйон изведе "лъвовете" напред в резултата минута преди почивката, но Класнич изравни в 60-та минута на второто полувреме.

В 89-та нападателят на домакините вкара втория си гол от дузпа и донесе ценния успех за Нант. Лион има 2 загуби и един равен мач в последните си три срещи от шампионата.

Марсилия победи Ница с 2:1 и излезе на второ място във френското първенство. Защитник на гостите си отбеляза автогол в 14-та минута, а Нианг увеличи на 2:0 от дузпа в 45-та минута. Бамого в началото на второто полувреме върна един гол и оформи крайноия резултат.

Вторият в класирането отбор на Рен завърши 1:1 гостуването си на Каен и отстъпи една позиция назад.