Евертън изравни на Вила в 93-а минута, но загуби мача в 94-а

20:07
Отборът на Астън Вила се добра до изключително драматична победа с 3:2 на стадион "Гудисън Парк" срещу домакините от Евертън. Мачът бе изпъстрен със страхотно темпо и много положения пред двете врати.

Гостите от Бирмингам излязоха напред в резултата още в първата минута, когато страхотен изстрел на Стивън Сидуел не остави никакви шансове за Тим Хауърд. Домакините веднага упражниха натиск и стигнаха до изравняване след като Джулиан Лескът се възползва най-добре от центриране на Микаел Артета. Въпреки многобройните възможности за домакините, резултатът на полувремето остана 1:1.

Втората част предложи още повече емоции. Ашли Йънг даде преднина за Астън Вила след уникална грешка на Фил Ягиелка. Във финалните минути на срещата, драмата на "Гудисън Парк" бе пълна. В даденото от съдията продължение в 93-а минута Джулиан Лескът отново наказа гостите и всички на стадиона си помислиха, че точките са поделени. Не така мислеше Ашли Йънг, който в 94-а минута се възползва от грешка на защитата и с точен удар донесе победата на Астън Вила.