Манчестър Юнайтед е новият Световен клубен шампион

11:48
Манчестър Юнайтед  е новият Световен клубен шампион
Отборът на Манчестър Юнайтед е новият Световен клубен шампион. Съставът на сър Алекс Фъргюсън победи на финала в Йокохама еквадорския ЛДУ Кито с минималното 1:0 и завоюва трофея. Победното попадение за европейците бе дело на Уейн Рууни в 73-а минута след прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата, който не остави никакви шансове на вратаря Хосе Севайос.

Срещата премина под диктовката на Юнайтед, а пропуски на Рууни, Роналдо и корееца Парк лишиха "червените дяволи" от по-убедителна победа още преди почивката. Второто полувреме започна лошо за европейците. В 49-а минута Неманя Видич бе изгонен с директен червен картон, за удар без топка с лакът в лицето на еквадорски футболист. След оставането с числено намален състав сър Алекс предприе първата си смяна в мача и замени Карлос Тевес с Джони Еванс. В края на срещата се откриха две добри възможности за ЛДУ Кито, но блестящи намеси на Ван Дер Саар оставиха вратата на европейците суха. Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва и не се появи в игра.

ЛДУ Кито - Манчестър Юнайтед - 0:1
0:1 - Уейн Рууни - 73 мин

Състави на двата отбора:
ЛДУ Кито: Хосе Севайос, Норберто Араухо, Ренан Кале (77\' Пол Амбрози), Луис Боланос, Патрисио Урутия, Нейсер Реаско, Диего Калдерон, Уилям Араухо, Клаудио Биелер, Алехандро Мансо, Хайро Кампос

Манчестър Юнайтед: Едвин Ван дер Сар, Рафаел Да Силва, Рио Фърдинанд, Неманя Видич, Патрис Евра, Майкъл Карик, Парк Джи Сунг, Андерсон, Кристиано Роналдо, Уейн Рууни, Карлос Тевес (51\' Джони Еванс)

roommen
22.12.2008 10:17

Най-стойностен отбор имаха в когато победиха Байерн на финала на ШЛ , имаха невероятен състав включително и двамата ми любимци "златните резерви" Теди Шерингам и Оле Гунер Солскяр в тези години наистина ми бяха любимци

charpaka
21.12.2008 22:47

Кой друг, ако не Манчестър Юнайтед. Това е най-стойностният отбор в последните 3 години. Това може да го каже всеки, който разбира от футбол, без да има пристрастия към отбора. Вижда се, че отбор, който най-вече разчита на млади таланти и се опира на опита с футболисти, няма как такъв отбор да не върви напред, особенно с треньор, който е най-добрър от 30-40 години насам.

21.12.2008 17:18

Да,добра и чесна игра,спомогват за победа.Ето това е Манчестър Юнайтед,най-добрия английски отбор.

manunited666
21.12.2008 16:41

хаха ето го и първия хейтър не виждам каде беше късмета но карай щам си каэал и сега най вероятно ти се къса сърцето като чуеш Юнайтед е английски , европейски и световен шампион.

schmatka1
21.12.2008 14:51

браво на ман.юн.отново намериха добър играч-рафаел

beckham_07
21.12.2008 14:29

ШАМПИОНИ НА АНГЛИЯ,ШАМПИОНИ НА ЕВРОПА,ШАМПИОНИ НА СВЕТА!!! GLORY GLORY MAN UNITED AS THE REDS GO MARCHIN ON ON ON !!! !!! !

21.12.2008 14:27

Эа тия който пишат коментари против Юнайтед , вие май си мислите , че ние не гледаме мачa ? Юнайтед играха много добре , с много добра органиэация , тия Лига можеха само с удар от 20 метра да эатруднят Ван дер Саар но реэултата не отговаря на играта , трябваше да е поне 3-0 эа Ман но направиха много пропуски.Пък и с 10 души.Такаче на всички хейтари да кажа айде сега чуй те Юнайтед вече са английски , европейски и световен шампион.

JKnoxvilee
21.12.2008 14:23

Браво браво, добра игра, заслужена победа
сег Манчестър колко парички ще вземат за тая работа?

deko1991
21.12.2008 14:18

и двата отбора прекалено много грешат и въпреки че манчстър ще победят с тази игра няма да спечелят лигата и премиър шип

mengeme
21.12.2008 14:15

Вече е ясен шампионът на света, едва ли Манчестър ще допуснат да ги изравнят така, че честито на всички феонове на Манчестър Ю!

ronaldo_90
21.12.2008 14:14

Пуснат ли бербатов мача сваршва ще вкара още с първото докосване !

ronaldo_90
21.12.2008 14:09

Звука си е екстра и наистина който не харесва манчестър да не гледа играят си много добре !

flippa
21.12.2008 14:07

Уейн Руни да отбележи първи и Ман Юн 1-0 21.00 коеф

cesekarchetooo
21.12.2008 13:53

Страхотно спасяване на Ван дер Сар! Егати удара, точно в ъгъла отиваше.

BuNd0v

Вандер Саар беше забравил , че играе.

koko80r

А и кви са тия маншестер,само БОКА!!!!

koko80r
21.12.2008 13:50

ЛДУ КИТО са най-добрия отбор в Южна Америка след Бока!На маншестер много ще им е трудно,освен от статично положение!!!

kasmetliq
21.12.2008 13:39

Много лошо червен картон за Видич за удар без топка! Това става в 49 мин.

kasmetliq
21.12.2008 13:35

Абе какво само се оплаквате.Ако ви е слаб нета как искате да гледате.Аз гледах цялото първо полувреме и само на 2 пъти заби за около 3-4 секунди.Иначе за мача...Парк пропусна най-доброто положение за гол в самия край на първото полувреме.Но няма страшно второто полувреме ще им напълним кошарата!

21.12.2008 13:19

Малшанс това първо полувреме. Руни, Парк, Роналдо и Фърдинанд имаха шансове да вкарат. Второто полувреме ще им спукаме фасона.
Glory Glory Man United

djdarkmanx
21.12.2008 13:06

аз пък си го намерих с перфектно качество .. малко повечко ровене и това е..

21.12.2008 13:02

много тренировъчно ми се струва темпото в тоя мач.

Stepenwolf
21.12.2008 13:01

При мен даже на сайта си ми върви добре, откакто съм го пуснал не е прекъсвало

masterpeace
21.12.2008 12:53

mitaka_88_bg Full respect към теб ... И аз съм на същото мнение .Мразех ЮТД преди , а откакто Берба е там , още повече ... Тотнъм пък ме дразнеха ,когато Берба играеше там , сега не че съм им фен просто играта им ми доставя удоволствие .. Иначе ненавиждам английски футбол и се чудя как изобщо някой може да харесва играта на Челси и Ман ютд ... Препочитам да гледам А група /абсолютно сериозен съм/ Ман Ютд на сапун

Djonis
21.12.2008 12:51

sandvi4 e прав мн гадно така гледаш супер малко пак после сумати време нищо не гледаш защо става така

peshky
21.12.2008 12:44

преди не следях мн мачове на ман юнт но вече гледам редовно техни мачове и не само заради бербатов но просто ммн ми харесва тяхната игра

sandvi4
21.12.2008 12:43

много хубаво че го давате ама то да гледаш 5 секунди и 5 минути да не гледаш не е работа

mitaka88_bg
21.12.2008 12:40

мене ми е писнало от такива,които гледат даден мач щом им наш или са привърженици на тоя отбор само зарди наш футболист.Хубаво Митака е добър нападател,но т'ва не променя отношението ми към Ман Ю.Факт е че не са ми любим отбор.ТАка и преди.Никои не сефереше Тотнъм.Отиде Бербатов тама и айде всички Тотнъм им стана любим отбор.