Милан вкара пет преди Коледа

23:24
Милан разби Удинезе с 5:1 и взе глътка въздух след неубедителните си игри напоследък.

Разгромът на гостите започна още в 4-а минута, когато Алешандре Пато откри за росонерите. Рикардо Кака, който се завърна след контузия направи резултата 2:0 в 13-а, а Антонио ди Натале върна един гол 4 минути по-късно. В 18-а обаче отново Пато отбеляза и възстанови преднината от две попадения на Милан. Кларънс Зеедорф оформи разгромът на гостите преди почивката в 43-а минута.

През второто полувреме Кака вкара втория си гол в 52-а минута, с което фиксира и крайният резултат.

С успеха си Милан измести Фиорентина от третото място. Росонерите имат 33 точки, цели 9 по-малко от лидера Интер.