Виетнам с предимство в Сузуки Къп

12:22
Отборът на Виетнам победи Тайланд като гост в първата среща от финала на Сузуки Къп с 2:1.

Срещата се игра на стадион "Раджамангала" в Банкок, Тайланд и бе наблюдавана от около 60 хил. зрители. Гостите от Виенам излязоха напред в резултата след попадения на Понг в 40-а и Вин в 43-а минути и се оттеглиха с комфортна преднина преди почивката. Силите на Тайланд стигнаха за почетно попадение, което падна в 75-а минута и бе дело на Рангсио, след като удар с глава на играча срещна страничната греда, рикошира във вратаря и се оплете в мрежата.

"Това беше добър мач за нашия отбор. Упражнявахме преса през всичките 90 минути и отбелязахме два прекрасни гола на контраатаки", заяви треньора на Виетнам Енрико Калисто.

"Но ние трябва да осъзнаем, че все още нищо не сме спечелили. Има още 90 минути в Ханой. Трябва да сме внимателни, за следващия мач", завърши селекционерът.

Срещата реванш е на 28-и декември в Ханой, Виетнам.