Пиронкова отпадна от \"Аустрелиън Оупън\"

10:06
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби от румънката Моника Никулеску с 4-6, 1-6 в мач от втори кръг на "Аустрелиън Оупън".

По този начин Пиронкова отпадна за четвърта поредна година на този етап на първия за годината турнир от Големия шлем. Българката не показа добра игра, като допусна твърде много непредизвикани грешки. Никулеску се задоволяваше само да връща топката в корта на Пиронкова и да чака грешка от нейна страна. Двубоят започна много неприятно за нашата тенисистка, след като тя загуби първите четири гейма и изоставаше с 0-4 в първия сет. Пиронкова повиши нивото на играта си и успя да изравни резултата при 4-4, но след това отново допусна няколко непредизвикани грешки, които доведоха до загуба на сета с 4-6.

Втората част също започна зле на Пиронкова и тя загуби три поредни гейма. До края на сета полуфиналистката от "Уимбълдън" успя да вземе само един гейм и по този начин загуби двубоя с 4-6, 1-6.