Челси победи Саутенд в преиграването за ФА, Нюкасъл отпадна

09:01
Челси победи Саутенд с 4:1 в преиграването на мача от турнира ФА Къп. Срещата до последно бе застрашен от отлагане поради гъста мъгла, но все пак реферът Крис Фой взе решение да се играе.

Двубоят започна лошо за "сините" от Лондон, след като в 15-а минута Адам Барет бе оставен непокрит и с глава направи 1:0. В последната минута на първото полувреме Михаел Балак засече центриране на Босингва и изравни.

След почивката Саломон Калу вкара за 1:2 в 60-а минута, а до края Челси отбеляза още два гола. Автори на попаденията бяха Никола Анелка и Франк Лампард.

Нюкасъл загуби у дома с 0:1 от Хъл Сити и отпадна от борбата. Голът за "тигрите" вкара Даниел Кузен в 81-а минута.

В третото преиграване от снощи Кристъл Палас отстрани Лестър след победа с 2:1 у дома.