Ботев и ФК Минск завършиха наравно

17:31
Отборът на Ботев Пловдив не успя да победи ФК Минск и завършиха наравно 2:2 в контролна среща, която се игра на стадион "Алания" в едноименния турски курорт.

Още в 3-а минута Мирослав Тодоров центрира в наказателното поле и Георги Семерджиев с глава откри резултата за 1:0 в първата атака на "канарчетата". В 23-а минута Кошел изравни след като защитниците на Ботев останаха с впечатление за засада, която обаче не бе маркирана

Само три минути по-късно Осипенко изведе Минск напред в резултата, като отбеляза с глава след центриране от корнер. В 36-а минута Семерджиев направи груб фаул и бе изгонен, а на негово място влезе Тимонов.

В 46-а минута, Йордан Етов получи отличен пас от Тодор Тимонов, остана сам срещу вратаря и бе безпощаден за 2:2.

В 55-а минута Макаров имаше възможност да донесе успеха на тима от Минск, като стреля от фаул, но само нацели напречната гредата на Станев и резултатът остана 2:2.