ЦСКА победи Калиакра в Каварна

15:50
Отборът на ЦСКА победи Калиакра Каварна с 2:1 в контролна среща, която се игра в Каварна. Приятелският сблъсък бе наблюдаван от около 1000 зрители, които бяха заели места на стадион "Калиакра".

Димитър Пенев даде почивка на повечето титуляри, а "армейците" излязоха на терена с втория си състав.

Първото полувреме приключи без отбелязване на гол, а най-доброто положение се откри пред халфа на Калиакра Кичуков в 12-а минута. Полузащитникът стреля от около 10 метра пред вратата на ЦСКА, но топката бе избита в ъглов удар. В края на полувремето на два пъти вратаря на домакините Добрев спаси удари на аржентинския нападател Херман Пиетробон. Капитан на ЦСКА в този мач е младият халф Николай Чипев.

Резултатът откри Маркес в 54-а минута, когато Гардар Гунлаугсон го изведе на чиста позиция и бразилецът не сгреши.

Вторият гол за "червените" стана дело на самия Гунлаугсон, след като исландският нападател се възползва от разбъркване в наказателното поле на Калиакра.

В 86-а минута Караджов върна един гол за своя тим, с което и оформи крайното 2:1 за ЦСКА.

Калиакра - ЦСКА - 1:2
0:1 - Маркес - 54 мин.
0:2 - Гунлаугсон - 73 мин.
1:2 - Караджов - 86 мин.

Стартови състави:
Калиакра: Добрев, Ант. Димитров, Д. Димитров, Петков, Райчев, Кичуков, Стоилов, Бояджиев, Садула, Станчев, Бонев

ЦСКА:
Беконо, Виданов, Ковачев, Узунов, Чипев, Омодиагбе, Алауса, Пиетробон, Маркес, Тонев, Асен Георгиев

06.02.2009 18:59

Пинк Флойд отказва концерт в Каварна-Стадиона прилича на разорана от прасета нива, а и чичо Митко е изкупил всичката водка от местните магазинчета

kavarnaliiche7o
06.02.2009 18:52

MB_KrisS какъв е рода на Калиакра бе ???? до миналата година биеше на ред в Б група....

MeToDueB
06.02.2009 18:18

какво спорите кой бил по-слаб отбор, кой бил по-силен отбор ... в тия мачове целта не е да побеждаваш, а да направиш нещо .. няма значение и Левски дали ще победи с 10 гола или ще падне с 10, така няма значение и ЦСКА дали ще бие или ще пада. Важното е играчите да натрупат самочувствие и да се сработват в тия срещи ... като започнат официалните мачове ще видиме кой какво положително е взел от тия контроли и не се залъгвайте от победите срещу класни отбори в такива срещи ... да няма после пак тъжна картинка.

MB_KrisS
06.02.2009 18:13

Абе от такива мачове ли си правите изводи за отборите. Много важно кой бил играл с резерви и кой бил направил 2:2 с отбор от рода на Калиакра и то в контрола. А и мога да ти кажа, че Терек не са по-слаб отбор от изброените от pafata.

drummer
06.02.2009 18:12

Понижено самочувствие....? Ти кави глупости говориш бе? Червените са действуващ и следващ шампион, и въобще не страдат от липса на самочувствие! Напротив! Вие първо вкарайте там някакъв гол, макар и нередовен на Севлиево, а после ако искате играйте с...... Бока Хуниорс за повдигане на самочувствието!!! *devil*

LUD_LEVSKAR
06.02.2009 18:02

kavarnaliiche7o Текер може да е някой турски отбор но не и нещо друго, но да не забравяме, че на вас чорбарчетата се турското ви е в главата какъвто ви е и отбора така че това си е нещо нормално.

06.02.2009 17:57

Е да вие левскарите играете с грандове.....Да кажен Руския гранд Текер Грозни....хаха смешен сии пафа... а и до колкото помня ЛЕвски направи 2:2 с калиакра *sick* и не можахте да си повдигнете мизерното самочуствие *stop*

pafata
06.02.2009 17:48

Да, приятелю, ние не играем с отборчета като Алания, Динамо Минск, Монтана, Калиакра и т.н. само за да си повдигнем пониженото самочувствие.

leketoo
06.02.2009 17:00

Нормална и очаквана победа в поредната контрола. Добре е, че Чичо е пуснал почти всичко младо що има да го види. *smile* мачовете на истината наближават и мисля, че селекцията е доста добра. Добри игри и доста отбелязани попадения. Сега като се замисля вчера май някой отбор не успя да вкара и загуби с 0:1 от някакъв Грозен отбор? *wink*