И Литекс на полуфинал за Купата

16:34
Настоящият носител на Купата на България Литекс Ловеч се класира за полуфиналите на надпреварата, след като победи отбора от Източната "Б" футболна група Несебър с 5:1.

Домакините от морския ни град изненадаха неприятно наставника на "оранжевите" Станимир Стоилов, когато поведоха в резултата с 1:0 в 15-а минута. Венцислав Христов проби отляво, излъга стража на гостите Тодор Тодоров и пусна топката в мрежата на настоящия носител на трофея.

Ивелин Попов обаче се прояви отново като основен коз за ловчанлии и след една хубава комбинация с Дока Мадурейра, българският национал изравни за 1:1 в 28-а минута. Попов върна жеста на Дока в 60-а минута и бразилеца се разписа за 2:1 в полза на Литекс, а самият юноша на Левски покачи на 3:1 с глава в 71-та минута.

Новото унгарско попълнение на "оранжевите" Шандор асистира на Бибишков за 4:1 в 75-а минута, а разгрома с 5:1 в полза на Литекс оформи младия Момчил Цветанов в 77-а минута, отново след асистенция на най-добрия в мача - Ивелин Попов.