Миньор наказа Ботев Криводол

16:39
Отборът на Миньор Перник спря устрема на приятната изненада в тазгодишното издание на турнира за Купата на България Ботев Криводол и победи десетия в Западната ни "Б" група с категоричното 4:1 в четвъртфиналната среща.

2500 зрители в Бяла Слатина изгледаха тежката загуба на палачът на Славия и Родопа.

Елитният отбор откри резултата в 17-а минута чрез Ашимов, след асистенция на Хазуров. В 33-а минута, след контраатака отдясно и центриране в наказателното поле, Хазуров със задна ножица вкара втория гол в срещата.

Резултатът стана класически в 63-а минута. Отново след контраатака и центриране в наказателното поле, вратарят на криводолския тим Данов бе прехвърлен от Янкович за 3:0.

Четвъртото попадение за Миньор Перник вкара Руменов в 79-а минута, а единственият гол за детронираната приятна изненада на турнира вкара Владинов с глава в 88-та минута за крайното 1:4.