Бордо отново в битката за титлата, Монако обърна Тулуза

09:27
Бордо победи Ница с 2:1 у дома и продължава битката за титлата във Франция. "Жирондинци" вече са трети с 50 точки, на три от лидера Лион.

Маруан Чамак изведе домакините напред в 18-а минута, но 6 по-късно Хабиб Бамого изравни от дузпа. Енрике в 47-а вкара за 2:1 в полза на Бордо и донесе победата на своите.

Друг претендент за челно класиране – отборът на Тулуза загуби драматично гостуването си на Монако с 2:3. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка поводи за радост имаха "монегаските".

Жиняк откри за Тулуза в 26-а минута, но Фредерик Нимани изравни в 39-а. Гостите отново поведоха с гол на Мауро Сето в 69-а. Монако обаче направи резултата 2:2 в 75-а минута, когато точен бе Франсоа Модесто. В последната минута на мача Игор Лоло донесе победата за своя отбор.