Рангелов се разписа при победа на Енерги

16:53
Димитър Рангелов вкара втория гол за победата на Енерги Котбус с 2:0 като домакин на Ерцгебирге Ауе в мач от 23-ия кръг на германската Втора Бундеслига. Българският национал вече има девет попадения в актива си през настоящия сезон и беше избран за най-добър в състава от Котбус.

Рангелов започна в титулярния състав на Енерги и в 72-ата минута беше заменен от Мариус Биласко. В 11-ата минута Сьоренсен изведе Енерги напред в резултата, а в 58-ата минута Димитър Рангелов оформи крайното 2:0 в полза на домакините след изпълнение на дузпа.

Във временното класиране отборът от Котбус е на 11-а позиция с актив от 27 точки.

В друга среща от кръга Гройтер Фюрт, без Асен Караславов в състава си, победи у дома с 6:2 тима на Бохум. Гройтер Фюрт е на първо място д момента с 47 точки. Айнтрахт (Франкфурт) е на втора позиция с точка по-малко и мач по-малко.