Празни трибуни белязаха старта на сезона в Бразилия (видео)

10:43
Първенството на Бразилия започна доста скучно- повечето от отборите излязоха в мачовете от 1-ия кръг с резервите си, а стадионите останаха празни. Така например дербито между Коринтианс и Флуминенсе не се състоя, тъй като и двата клуба изпратиха на терена само резерви, а на огромния стадион Пакаембу в Сао Пауло дойдоха по-малко от 15 хиляди души. Единственото попадение в мача вкара Леандро Еузебио и с него Флуминенсе спечели с 1:0.

Победителят в Копа Либертадорес Сантос Сао Пауло също изпрати на терена резервите си и те завършиха 0:0 срещу Баия. Във Васко да Гама направиха компилация от титуляри и резерви, но все пак се добраха до успех с 2:1 срещу Гремио.

Коринтианс, Флуминенсе, Сантос и Васко да Гама са четвъртфиналисти в тазгодишното издание на Копа Либертадорес и имат реванши през седмицата. Коринтианс и Васко излизат един срещу друг, докато Флуминенсе и Сантос ще спорят с аржентинските
отбори Велес Сарсфийлд и Бока Хуниорс.

Другият проблем е, че националното първенство започна само една седмица след края на първенствата на щатите, наситени с много емоции и предимно изпълнени с местни дербита. Феновете все още не са усетили глад за футбол, а и ранната фаза на
първенството не ги мотивира.

Така например Ботафого спечели срещу Сао Пауло с 4:2 пред едва 8000 зрители. Всички голове паднаха през второто полувреме, а Ерман Ерера вкара хеттрик за бяло-черните.

Само 3000 души пък изгледаха мача Понте Прета и Атлетико Минейро, завършил 0:1. Фигейрензе пък започна с 2:1 срещу Наутико. Фламенго завърши 1:1 на собствен терен със Спорт Ресифе, а преди мача по-интересна беше полемиката в медиите, където звездата Роналдиньо обвини треньора Жоел Сантана в прекалено дефанзивна тактика.