Ботафого с драматична загуба от Крузейро (видео)

09:57
Ботафого пропусна шанс да излезе начело на класирането в бразилското първенство по футбол, след като загуби драматично с 2:3 от Крузейро в среща от третия кръг на шампионата.

Ботафого поведе с две попадения до 69-та минута след автогол на Амарал и точен удар на Херман Ерера, но допусна пълен обрат за едва шест минути и остана на четвърто място с три точки зад лидера Вашко да Гама. Анселмо Рамон намали за Крузейро в 74-та минута, а още в следващата атака Евертон изравни, за да се стигне до победното попадение на Уелингтон Паулиста.

Победата доближи Крузейро на точка от Ботафого, като между двата отбора са Гремио, Фигейрензе и Флуминензе. Лидер е Васко да Гама с пълен актив, следван от Интернасионал и Атлетико Минейро с по две победи и равенство.

Коринтианс остана в дъното на класирането, след като не успя да победи Фигейрензе в друг мач от кръга. Данило даде аванс на отбора от Сао Пауло, но Кайо изравни през втората част за крайното 1:1.