Най-шокиращите обрати в Шампионската лига (видео)

16:59
Преди днешните реванши от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига задачата на Ливърпул да преодолее Челси след 1:3 на "Анфийлд", изглежда почти непосилна.

Един поглед към скорошната история на турнира обаче дава достатъчно надежди на мърсисайдци преди тазвечершния двубой на "Стамфорд Бридж".

Примерът с грандиозния обрат от 0:3 до 3:3 на "червените" срещу Милан не е изключение.

Ето още няколко драматични сблъсъка, от които момчетата на Рафаел Бенитес могат да черпят вдъхновение преди днешния двубой :

Челси - Барселона - 4:2 ( 5:4 общ резултат) 2004 - 2005 година

Каталунците бият с 2:1 на "Ноу Камп" в първия мач и надиграват тотално Челси. На реванша "сините" повеждат за 20 минути с 3:0 и нещата изглеждат загубени за Барса. Два гола на Роналдиньо до почивката отново пращат каталунците в следващата фаза. В крайна сметка, драматично попадение с глава на Джон Тери ознаменува една от най - големите победи на Челси в историята им.

Монако - Реал Мадрид - 3:1 ( 5:5 общ резултат) 2003 - 2004 година

Реал Мадрид взима комфортна преднина над Монако, печелейки първия четвъртфинален мач на "Сантиаго Бернабеу" с 4:2. "Белия балет" води с 4:1 до последните секунди в Испания, но Фернандо Мориентес, който играе под наем при "монегаските", вкарва гол, който запазва живи амбициите на френския тим. Във втория мач две уникални попадения на Людовик Жюли и нов гол на Мориентес разбиват амбициите на "Кралския клуб" за трофея през сезон 2003 - 2004 година.

Депортиво Ла Коруня - Милан - 4:0 ( 5:4 обща резултат) 2003 - 2004 година

"Росонерите" смазват испанския тим с 4:1 на свой терен в първи четвъртфинал от Шампионската лига. Шевченко, Пирло и Кака развинтват отбраната на "Супердепор" и никой не предполага, че момчетата на Хавиер Ирурета имат каквито и да е шансове да отстранят Милан на "Риасор". Само за едно полувреме обаче резултатът е 3:0 за испанския тим и носителят на трофея изглежда напълно преклонен. След почивката Депортиво вкарва и четвърти гол и завършва една от най-срамните страници в историята на Милан.