ЦСКА разби Вихрен и излезе на 7 точки пред Левски

16:48
Отборът на Вихрен Сандански загуби от шампиона ЦСКА с 1:4 в среща от 23-я кръг на родната "А" футболна група. Победата бе 8-а поредна за "армейците" след началото на пролетния дял на първенството.

Мачът се игра в Кюстендил, тъй като стадионът на Вихрен се намира в ремонт. Теренът бе в тежко състояние заради дъжда, който се изсипва над града и затрудни действията на футболистите. Главен съдия на двубоя беше Стефан Спасов от Перник.

През първите 45 минути "червените" имаха игрово предимство, но не успяваха да създадат много опасности пред вратата на Флориан Лучини. Първото положение за ЦСКА дойде в 27-а минута, когато след центриране от пряк свободен удар на Маркиньос, Иван Иванов засече топката с глава, но я прати право в ръцете на вратаря на Вихрен. В 33-а минута, домакините имаха много чисто положение за откриване на резултата, като след скоростна атака Кирил Андреев се озова очи в очи с Ивайло Петров, но ударът му мина в страни от дясната греда на стража на ЦСКА. Иван Иванов откри резултата в 41-а минута. Павел Виданов изпълни тъч, отляво на наказателното поле, топката попадна в Удоджи, който я продължи с глава и непокритият Иванов не сгреши отблизо, като направи резултата 1:0 за ЦСКА.

Второто полувреме започна с превес за гостите от София, за да се стигне до 64-а минута. Тогава, временният голмайстор на "А" група Дормушали Саидходжа напредна от ляво в наказателното поле на Вихрен, финтира бранител на домакините и подаде на чиста позиция на младока Александър Тонев, за който не бе проблем да удвои резултата за ЦСКА. Отборът на Вихрен обаче не се бе предал. В 70-а минута Екундайо Джайеоба със силен удар от границата на наказателното поле намали резултата на 2:1. Топката влетя във вратата на Ивайло Петров, след като рикошира в напречната греда. В 78-а минута Саидходжа отбеляза 13-я си гол през този сезон в първенството. След отлично двойно подаване с Тонев, Муши промуши топката край Лучини, за да върне аванса от два гола на "червените". В 87-а минута влезлият като резерва Здравко Лазаров напредна по лявото крило и отправи много добро центриране към Александър Тонев, който с изстрел от упор вкара втория си гол в мача и оформи крайното 4:1 за ЦСКА.

Така "червените" излизат със 7 топки пред преследвача Левски в челото на класирането, преди изиграването на утрешния мач на "сините" с Локомотив Мездра.

Вихрен Сандански - ЦСКА - 1:4
0:1 - Иван Иванов - 41 мин
0:2 - Александър Тонев - 64 мин
1:2 - Екундайо Джайеоба - 70 мин
1:3 - Дормушали Саидходжа - 78 мин
1:4 - Александър Тонев - 87 мин

Вихрен: Лучини, Джоров, В. Георгиев, С. Георгиев, Фехер, Андреев, Ешкердиня, Секулов (Петров \'69),  Русев(Маноел \'59), Златковски (Джаейоба \'58) , Тренков

ЦСКА: Петров, Виданов, Котев, Иванов, Машадо, Янчев, Чипев, Маркиньос, Удоджи (Давид Силва \'82), Мигел (Тонев \'58), Саидходжа