Черно море и Литекс не се победиха

18:49
Отборите на Черно море и Литекс завършиха при резултат 0:0 срещата си от 23-и кръг в родната "А" група играна на стадион "Тича".

Най-чистото положение през първата част на срещата, която бе ръководена от арбитъра Георги Игнатов, се откри пред нападателя на домакините Георги Какалов още в 8-а минута. Играчът отправи топовен изстрел по посока на Урош Голубович, но топката срещна страничната греда на вратата. Последвалата добавка от страна на Мирослав Манолов беше спасена от стража на гостите. Литекс също стигна до изгодна позиция в 14-а минута когато гол на Уилфред Нифлор бе отменен поради засада на нападателя. Гостите също записаха една греда в актива си за първото полувреме, която бе ударена от Шандор Дюри в 31-а минута.

Вторите 45 минути определено разочароваха зрителите на стадион "Тича". Двата тима имаха малко възможности и трудно стигаха до чисти голови положения. Все пак гостите можеха да грабнат всичките точки в мача, но невероятен пропуск на Дока Мадурейра ги лиши от това. В най-опасната атака за гостите, Уилфред Нифлор пуска топката успоредно на вратата и бразилецът Дока стреля от чиста позиция, но топката срещна горната греда, тупна точно върху гол линията и бе изчистена. Възпитаниците на Станимир Стоилов протестираха, че кълбото е минало с пълния си обем голлинията, но реферът остана безмълвен.

Черно море - Литекс - 0:0

Черно море: Илчев, Лазаров, Домакинов (Дяков \'90), Манолов,  Алекс, Петков (Димов \'46, Борносузов, Кулибали,  Какалов (Стояное \'64), Юруков, Бачев