Дербито на Единбург не излъчи победител

10:46
Хартс и Хибърниън завършиха наравно 0:0 в столичното дерби на 22-ия кръг във Висшата лига на Шотландия.

Пред повече от 17 хиляди зрители на стадион "Тайнкасъл" домакините от Хартс имаха повече положения за гол, но пропуски през второто полувреме направиха Райън Стивънсън и резервата Джейсън Холт. В добавеното време на мача удар на Джон Сътън срещна гредата на вратата на зелените.

Най-чистото положение в полза на Хибърниън също беше пропуснато в последните минути на двубоя, когато Юън Дойл не успя да отправи опасен удар към вратаря Джейсън Макдоналд от близка дистанция.

Това беше трето дерби на Единбург през сезона. Хибърниън се намира на четвърто място в класирането с актив от 32 точки, докато Хартс заема деветата позиция с 26 точки.