Ето защо трябва да се въведе технология на голлинията (видео)

20:03
Небрежна съдийска грешка, допусната по време на срещата между Хибърниън и Хартс от 30-ия кръг на шотландска Висша лига, е една от най-дискутираните теми на Острова.

Съдийската бригада на двубоя, начело с Йън Норис, подпчета изключително груба грешка, след като редовният гол на нападателя на домакините Лий Грифитс не бе маркиран в началото на второто полувреме.

В 51-ата минута 22-годишният голмайстор отправи топовен изстрел от пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и премина с пълния си обем голлинията преди отново да се върне на терена. Това обаче убягна от погледите на Норис и неговите помощници в ущърб на Хибърниън. В крайна сметка срещата приключи при нулево равенство.

Случката напомни на отменения 100-процентов гол на Франк Лампард за Англия по време на Световното първенство в ЮАР през 2010-а година срещу Германия.