Малките канарчета започнаха със загуба турнира в Турция

21:37
Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Кайрат (Казахстан) първия си мач при набор 98 на турнира "Евима - 2013" в Анталия. Останалите отбори в групата на "канарчетата" са "Океан", "Локомотив" Тбилиси, "Мастер-Сатурн" и "Аланияспор".

След 18-часовото пътуване, "канарчетата" имаха 2 часа за възстановяване и излезнаха на терена срещу Кайрат. Казахстанците имаха пълно превъзходство през първата част, като само отличните изяви на Димитър Стамболийски ги лишиха от попадение в българската врата. От своя страна, с течение на времето, "канарчетата" се поокопитиха и в края на полувремето изтърваха две чисти положения чрез Петър Александров и Йосиф Табаков.

След почивката мачът бе равностоен, като казахстанците имаха повече положения и в самия край на срещата отбелязаха гол. Интересното е, че двубоят започна малко по-късно от предвиденото и последните минути се играха при изключително ниска видимост, като именно в това време падна и единственото попадение.

Утре възпитаниците на Румен Байрев излизат срещу "Локомотив" Тбилиси. Ето и пълната програма: