Невероятно! Вратар бележи и носи титлата на Америка (видео)

11:35
Противно на всички залози, Америка стигна до 11-ата си шампионска титла на Мексико след запомнящ се обрат срещу Крус Асул благодарение на късен гол на вратаря си Мойсес Муньос.

Америка изоставаше след първия финален плейоф (0:1), а в домакинството в реванша имаше изгонен свой играч – Хесус Молина, още в 14-ата минута, след което в 20-ата Теофило Гутиерес наглед уби интригата с гол за гостите – 0:1 и общо 0:2.

Два ъглови удара в края на срещата в 89-ата и 93-тата минута обаче донесоха фантастичния обрат, завършен от историческия гол на стража Муньос.

После Крус Асул изпусна първите си две дузпи и Америка стигна до знаменит успех с 4:2 при 11-метровите наказателни удари, за да триумфира с титлата.