Голов трилър на Холандия - Германия (видео)

23:44
Младежките формации на Холандия и Германия изнесоха истински спектакъл в мач от група "В" на Европейското първенство, което се провежда на територията на Израел. Срещата в Петах Тиква приключи при резултат 3:2 в полза на лалетата.

19-годишният полузащитник на АЗ Алкмаар Адам Махер осигури предимство на тима от Ниската земя в 24-ата минута, а в края на първото полувреме Джеорджинио Вайналдум покачи резултата на 2:0. Секунди след подновяването на играта Себастиан Руди върна немците в мача. Халфът на Хофенхайм намали аванса на лалетата с точно изпълнен 11-метров наказателен удар. Равенството бе възстановено в 82-ата минута чрез Люис Холтби, но в продълженията появилият се като резерва талант на Твенте - Лерой Фер, фиксира крайното 3:2.

Така младежите на Холандия, водени от Кор Пот, спечелиха първия си мач от турнира и заедно с Испания оглавиха временното класиране в групата.

Състави:

Холандия: Зот, Блинд, Де Фрай, Мартинс Инди, Ван Райн, Строотман, Махер (82-Фер), Ван Гинкел, Вайналдум (68-Йозефзуун), Де Йонг, Джон (82-Депай)
Селекционер: Кор Пот

Германия: Лено, Сорг, Тескер, Гинтер, Роде (80-Полтер), Руди, Холтби, Янтшке, Херман, Мпала (41-Воланд), Ласога (61-Клеменс)
Селекционер: Райнер Адрион

Съдия: Иван Бебек (Хърватия)