Аякс спечели Суперкупата на Холандия (видео)

09:45
Аякс (Амстердам) спечели Суперкупата на Холандия Йохан Кройф Шаал, след като успя да обърна в продълженията АЗ Алкмаар. Редовното време завърши 2:2, като Аякс изоставаше с 0:2 по-малко от 25 минути преди края. С попадение на Сим де Йонг в 103-ата минута обаче шампионите триумфираха с 3:2.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки че опции и за двата отбора не липсваха. В 51-ата минута АЗ Алкмаар откри резултата след атака на двамата си исландски нападатели Йохан Берг Гудмундсон и Аарон Йохансон, като първият откри резултата. 16 минути по-късно и Йохансон се разписа и нещата изглеждаха ясни до голяма степен.

Също скандинавци обаче върнаха Аякс в мача, като най-напред в 69-ата минута Кристиан Ериксен отклони топката в мрежата след изпълнение на свободен удар. Исландецът Колбейн Сигторсон пък 6 минути по-късно прати срещата в продълженията.

Ериксен, за който се говори, че може да бъде продаден в чужбина до края на трансферния период, асистира за третото попадение, дело на Де Йонг в 103-ата минута. Така Аякс прекъсна серията от три поредни поражения в мача за трофея, който носи името на техния най-прославен играч.